Koszykarze Gimnazjum nr 4 liderami „Orlik Basketmania 2014”

2014-06-17 18:06:40(ost. akt: 2014-06-17 18:09:00)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Pierwszym etapem turnieju, w którym zwyciężyły drużyny chłopców i dziewcząt Zespołu Szkół nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 11 i Gimnazjum nr 4), były eliminacje gminne. Zostały one rozegrane jednocześnie w 16 województwach.
15 czerwca odbył się w Działdowie drugi etap - Finał Makroregionalny Turnieju "Orlik Basketmania 2014",  w którym wzięła udział reprezentacja chłopców i dziewcząt z klas I i II Gimnazjum nr 4.

W ostatecznej klasyfikacji drużyna dziewcząt "Naj Naj Najlepsze" zajęła II miejsce i zdobyła tytuł wicemistrza makroregionu. Zespół chłopców "Chłopcy z Ferajny" zdobył I miejsce i tytuł mistrza makroregionu, a  tym samym wywalczył sobie udział w Mistrzostwach Polski Turnieju "Orlik Basketmania 2014", które odbędą się w Łodzi w dniach 20-22 czerwca.

Najlepszą zawodniczką drużyny dziewcząt została Julia Gawda, a najlepszym zawodnikiem zespołu chłopców został Adrian Gałecki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W reprezentacji dziewcząt wystąpiły:
Natalia Hassa , Weronika Stryjek, Klaudia Włodarczyk, Sylwia Olborska, Julia Gawda, Agata Gostkowska, Agata Laskowska. Trenerem jest Magdalena Kołacka.
 Drużynę chłopców reprezentowali:
Mateusz Kosecki, Adrian Gałecki, Michał Suchodolski, Kamiński Szymon, Radek Radzio Kowalski, Jakub Stępnik, Cezary Wyszyński, Kacper Kimso. Trenerem jest Anna Zgirska.

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki „Orlik Basketmania 2014” jest Fundacja Koszykówka Polska, a  patronat nad imprezą objął Marcin Gortat.