Olimpia Elbląg wygrała sparing z Kaszubią Kościerzyna 2:0 i ma nowych piłkarzy

2014-07-16 19:58:35(ost. akt: 2014-07-16 20:06:40)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na zakończenie 10-dniowego zgrupowania dochodzeniowego piłkarze Olimpii Elbląg rozegrali w środę (16.07) kolejny mecz kontrolny. Żółto-biało-niebiescy pokonali Kaszubię Kościerzyna 2:0 (2:0).
Gospodarze przez cały czas zdecydowanie przeważali, byli zdecydowanie lepsi we wszystkich elementach gry. Pierwszego gola zdobyli już w 7. min, po tym jak Kamil Kopycki nie zmarnował świetnego podania z głębi pola od Antona Kołosowa. Zaledwie 12 minut później było 2:0. Robert Wesołowski z pola bramkowego dopełnił formalności po podaniu od Michała Ressela.

W drugiej połowie żółto-biało-niebiescy wystąpili w zupełnie innym składzie. Mimo to wciąż goście byli dla nich tylko tłem. W 65. min Kamil Graczyk świetnie podał do Jakuba Wojtkiewicza, lecz piłka po jego strzale musnęła poprzeczkę.

— Jestem zadowolony z gry, a przede wszystkim z tego, że zawodnicy po ciężkim zgrupowaniu dochodzeniowym potrafili przez całe spotkanie utrzymać wysokie tempo — podsumował trener elblążan Adam Boros.

Olimpia ma nowych zawodników, a są nimi: Jakub Bojas (ostatnio Bytovia Bytów) i Paweł Kowalczyk (Arka II Gdynia). Blisko podpisania umowy jest Wesołowski. Wiele wskazuje na to, że do drużyny dołączy także Damian Szupyrtowski, który ostatnio grał w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, a wcześniej w Concordii. W środowym sparingu na stadionie przy ul. Moniuszki rozegrał 45 minut.