Koszykarz z Elbląga w reprezentacji kraju

2014-07-21 20:15:08(ost. akt: 2014-07-21 21:01:44)
Przemysław Zamojski

Autor zdjęcia: Andrzej Romański/pzkosz.pl

Reprezentacja Polski koszykarzy, w składzie której znajduje się elblążanin Przemysław Zamojski, rozegrała w Wałbrzychu dwa mecze kontrolne z Czechami.

Pierwsze spotkanie biało-czerwoni przegrali 65:70 (16:17, 12:15, 19:18, 18:20). Zamojski, wychowanek Truso Elbląg, obecnie koszykarz Stelmetu Zielona Góra, spędził na boisku 19 minut i 56 sekund - w tym czasie zdobył 3 pkt. Drugi pojedynek z Czechami, który odbył się w sobotę, był zamknięty dla mediów i publiczności. Tym razem polska drużyna wygrała 75:73 (19:15, 25:14, 16:20, 15:24). Zamojski grał przez 28 minut i 9 sekund, rzucając w tym czasie 11 pkt.

Jeszcze w tym miesiącu reprezentacja weźmie udział w turnieju w Macedonii, gdzie zagra z gospodarzami (25 lipca), Czarnogórą (26 lipca) i Włochami (27 lipca).

Polacy przygotowują się do kwalifikacji do EuroBasketu 2015 r. W sierpniu rozegrają sześć spotkań w grupie C z Niemcami, Austrią i Luksemburgiem.