Wielkie sukcesy młodej szachistki z Elbląga

2014-08-14 10:57:24(ost. akt: 2014-08-14 11:01:24)
Lidia Czarnecka

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dwa złote medale zdobyła 10-letnia Lidia Czarnecka z Elbląga podczas mistrzostw Polski juniorów we Wrocławiu.

W mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych wzięło udział blisko 900 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych. Lidia Czarnecka zdobyła w kat. do 10 lat tytuł mistrzyni w szachach szybkich (partia 15 minut) oraz w szachach błyskawicznych (partia 6 minut).

W tej pierwszej konkurencji elblążanka wyprzedziła Martynę Wikar (Hetman Trzebina) i Monikę Marcińczyk (ŁKS 1926 Łomża). W szachach błyskawicznych nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie 11 partii i wyprzedziła Zuzannę Adamczyk (Pionier Jastrzębie Zdrój, 8,5 pkt) oraz Martynę Wikar (Jastrzębie Zdrój, 8 pkt).
W mistrzostwach we Wrocławiu wzięła udział także inna elblążanka Julianna Libura - w szachach błyskawicznych zajęła siódme miejsce, a w szachach szybkich - 12.

Lidia Czarnecka przygotowuje się obecnie do startu w mistrzostwach świata juniorów, które odbędą się w Durbanie (Republika Południowej Afryki) 18-30 września. Polskę będzie tam reprezentował także Igor Janik (KSzach. Start Elbląg) w kat. wiekowej do lat 14.