Pierwszy sparing Mebli Wójcik Elbląg. Remis z Warmią Traveland 26:26

2014-08-14 13:54:38(ost. akt: 2014-08-14 13:01:18)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Przygotowujący się do nowego sezonu piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg rozegrali pierwszy mecz kontrolny. W Olsztynie zremisowali z Warmią Traveland Olsztyn 26:26 (12:15).
Szczypiorniści z Elbląga mają za sobą już prawie miesiąc przygotowań do nowego sezonu. Na początku sierpnia byli także na 5-dniowym zgrupowaniu w Koszalinie.

W środowym sparingu w Olsztynie w składzie Mebli Wójcik można było zobaczyć pozyskanych tego lata: bramkarzy Marcina Głębockiego (Wybrzeże Gdańsk) i Adrian Fiodora (Gwardia Opole) oraz Oskara Sierpinę (Gwardia Opole), Stanisława Gębalę, Grzegorza Dorsza (obaj Kar-Do Gdynia) i Marcina Szopę (Zagłębie Lubin).

Oba zespoły mocno grały w obronie, w efekcie na parkiecie nie brakowało twardej, zaciętej walki. Na 5 minut przed przerwą Warmia prowadziła już 12:6. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do elblążan, którzy grając szybką kontrą odrobili część strat.
Po przerwie, podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu, przewaga również należała do miejscowych, którzy po 40. min prowadzili 24:19. Elblążanie nie dawali za wygraną, gonili wynik i w 58 minucie po golu Jakuba Malczewskiego doprowadzili do remisu.
— Remis nie krzywdzi żadnej ze stron, chociaż w ostatniej minucie mogliśmy zdobyć jeszcze jednego gola — stwierdza trener elblążan Dariusz Molski.

W piątek (15.08) obie drużyny zmierzą się ze sobą ponownie, ale już w Elblągu. Mecz w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej rozpocznie się o godz. 12.