Czarna Kobra wygrała czwarty turniej Trio-Basket

2014-08-18 20:59:02(ost. akt: 2014-08-18 21:20:38)

Autor zdjęcia: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Za nami czwarty już turniej Trio-Basket organizowany w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em. Tym razem rywalizacja pod koszem była na tyle zacięta i wyrównana, że o końcowej kolejności na podium musiały decydować dogrywki.
Pogoda nieco pokrzyżowała plany tym wszystkim, którzy po raz kolejny chcieli skorzystać z wakacyjnej oferty MOSiR-u. Zaplanowany na godz. 14 turniej dla dzieci i młodzieży ostatecznie zostały odwołany z powodu padającego deszczu. Więcej szczęścia mieli za to uczestnicy turnieju dla dorosłych. Trzy godziny później po opadach deszczu nie było już śladu, a sprzyjająca aura pozwoliła na rozegranie drugiego wakacyjnego turnieju dla dorosłych.

Tym razem na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka spotkało się siedem zespołów. Zawody rozegrano systemem „brazylijskim”, a każdy mecz trwał 10 minut lub do zdobycia 16 punktów przez jedną z drużyn. Pod koszem najlepiej poradzili sobie zawodnicy zespołu Czarna Kobra, którzy na początek pokonali Amatorów 8:6, a w półfinale okazali się lepsi od ekipy Hashtag wygrywając 14:7. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w meczu finałowym, gdzie ich przeciwnikiem była drużyna Grzmiące Rogi. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 10:10 i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Na tym etapie meczu wygrywała ta ekipa, która jako pierwsza zdobyła dwa punkty. Z tym zadaniem lepiej poradzili sobie koszykarze zespołu Czarna Kobra, którzy całe spotkanie wygrali 12:10.

Równie ciekawie było w meczu o trzecie miejsce gdzie naprzeciw siebie stanęły ekipy Hashtag i Amatorzy. Także w tym pojedynku w regulaminowym czasie mieliśmy remis 8:8 i do wyłonienia zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił ostatecznie zespół Hashtag, który wygrał 10:9 i tym samym znalazł się na najniższym stopniu podium. Najlepsze trzy drużyny otrzymały od organizatora statuetki, medale oraz pamiątkowej dyplomy.

Składy trzech najlepszych zespołów:
Czarna Kobra: Dawid Nowakowski, Piotr Prokurat, Szymon Czurakowski, Mateusz Mierzejewski.
Grzmiące Rogi: Mateusz Stawiak, Bartosz Majewski, Sebastian Gliński.
Hashtag: Kacper Jastrzębski, Karol Kopycki, Grzegorz Konarski.

Kolejny, ostatni już tego lata, turniej dla dzieci i młodzieży odbędzie się 28 sierpnia (czwartek). Start o godz. 14, zapisy przyjmowane będą na pół godziny przed zawodami.