Meblarze w drugim sparingu lepsi od Olimpusa Kiszyniów

2014-08-26 13:03:11(ost. akt: 2014-08-26 13:28:18)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg pokonali we wtorek (26.08) w towarzyskim meczu mołdawski zespół Olimpus 85 Kiszyniów 27:24.

To był zdecydowanie lepszy mecz w wykonaniu gospodarzy niż ten w poniedziałek. Drużyna zagrała znacznie lepiej i to pod każdym względem. Grała szybciej i skuteczniej w ataku, chociaż nie ustrzegła się błędów, ale było ich mniej w grze obronnej. Dobrze spisywali się obaj bramkarze Adrian Fiodor i Jacek Krawczyk, przyczyniając się walnie do zwycięstwa.

Już początek spotkania pokazał, że elblążanom zależy na zwycięstwie. Po 5 minutach prowadzili już 4:1. Goście nie dawali za wygraną i kwadrans później było 8:7 dla nich. Długo tym prowadzeniem się nie cieszyli, po golach Damiana Spychalskiego oraz Grzegorza Dorsza Meble Wójcik prowadziły 11:10.

Mołdawianie w tym meczu jeszcze tylko raz prowadzili - na początku drugiej połowy było 15:14 dla nich. Odpowiedź elblążan była błyskawiczna, dwie bramki rzucili Mateusz Bąkowski i Dariusz Spicha, a jedną Jakub Olszewski i zrobiło się 19:15. Zwycięstwa gospodarze nie wypuścili już z rąk.

Kolejny mecz sparingowy Meble Wójcik rozegrają już w najbliższy czwartek w Kwidzynie z tamtejszym MMTS.