III liga piłkarska. Concordia Elbląg wygrała z Puszczą Hajnówka 2:1

2014-09-13 18:14:06(ost. akt: 2014-09-14 14:14:37)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarze Concordii Elbląg pokonali w sobotę (13.09) na wyjeździe ostatnią w tabeli Puszczę Hajnówka 2:1 (1:1). Gospodarze prowadzili od 7. minuty, elblążanie wyrównali jeszcze przed przerwą, a rozstrzygającego gola strzelili w 71. minucie.
Piłkarze Concordii zdobyli trzy punkty w meczu z zamykającą tabelę Puszczą, ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Obie drużyny od początku postawiły na grę ofensywną.
— To był typowy mecz walki, który stał na przeciętnym poziomie — ocenia kapitan elbląskiej drużyny Przemysław Matłoka.

Nieoczekiwanie pierwsi gola zdobyli gospodarze, którym udało się to już w 5. min. Marcin Grygoruk pokonał elbląskiego bramkarza strzałem z 16 metrów.
— Od tego momentu przeszliśmy do zdecydowanych ataków i po jednym z nich, w 38 minucie Hikaru Kawasakiya doprowadził do wyrównania, pokonując bramkarza strzałem z pola karnego po długim słupku — mówi Matłoka.

Concordia po przerwie nadal atakowała. Trzy punkty zapewnił jej gol Takeo Ogawy, który po podaniu od Sebastiana Tomczuka przelobował wychodzącego bramkarza Puszczy. Były jeszcze szanse na powiększenie wynik, doskonałych sytuacji nie potrafili wykorzystać Kamil Wojciechowski i Jean Claude Song.
To mogło się zemścić. Gospodarze w 82 min mieli rzut karny. Marcin Strzeliński z 11 metrów trafił w poprzeczkę.