Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik 24:24. Walczyli do końca

2014-09-14 10:15:37(ost. akt: 2014-09-14 14:17:18)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Szczypiorniści I-ligowych Mebli Wójcik na rozpoczęcie sezonu zremisowali w Gdyni z Kar-Do Spójnią. Chociaż w drugiej połowie przegrywali już nawet czterema bramkami, nie poddawali się do końca. Bramkę, dająca elblążanom remis, zdobył Damian Spychalski.
Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg na rozpoczęcie nowego sezonu tylko zremisowali z Kar-Do Spójnią, chociaż tydzień wcześniej podczas turnieju w Kościerzynie ograli ten sam zespół 29:21.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli elblążan. Gole Mikołaja Kupca i Marcina Szopy sprawiły, że objęli prowadzenie 3:1, a po kwadransie było 6:3 dla nich. "Meblarze" dalej grali szybkim kontratakiem, jednak marnowali doskonałe sytuacje do powiększenia przewagi, obijając bramkę i bramkarza gospodarzy. Tą nieskuteczność wykorzystali miejscowi i na 5 minut przed przerwą doprowadzili do remisu 9:9. Od tego momentu pojedynek toczył się bramka za bramkę.

Po przerwie, przez pierwsze osiem minut na parkiecie dominowali tylko gdynianie, którzy zdobywając pięć goli z rzędu wyszli na prowadzenie 16:12. Gospodarze utrzymywali czterobramkową przewagę aż do 55 minut, kiedy było 22:18. Kiedy widmo porażki zajrzało gościom w oczy, zwarli szyki w defensywie, zaczęli grać skuteczniej w ataku, które kończył Marcin Szopa i w ten sposób udało im się zapewnić jeden punkt.

— Nie takim rezultatem miało zakończyć się to spotkanie. Drużyna nie zagrała kolektywnie, nie zrealizowała założeń taktycznych, za dużo było gry indywidualnej — powiedział po meczu trener Mebli Wójcik Dariusz Molski.

Kolejny mecz Meble Wójcik rozegrają w sobotę (20 września) u siebie z MKS Poznań (godz. 17). JK

Źródło: Dziennik Elbląski