Salwator zwycięstwem pożegnał lato

2014-09-23 18:01:11(ost. akt: 2014-09-23 18:06:17)
Siatkarski turniej Salwator rozegrano na pożegnanie lata

Autor zdjęcia: arch. MOSiR w Elblągu

W siatkarskim turnieju kończącym tegoroczne lato najlepiej zaprezentowali się młodzi zawodnicy z SP 6 Salwator, którzy w finale pokonali swoich rówieśników z SP 19. Na kolejne sportowe zmagania na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej musimy poczekać do następnego lata.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Parafialny Uczniowski Klub Sportowy SALWATOR Elbląg zorganizowały na zakończenie lata turniej siatkówki dla uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej zgłosiło się 9 dwuosobowych drużyn. Zespoły najpierw rywalizowały systemem „brazylijskim”, który wyłonił czterech półfinalistów. W tym gronie znalazły się następujące zespoły: SP 19 I, SP 15, IKS Atak II oraz SP 6 Salwator.

W pierwszym półfinale (rywalizowano do dwóch wygranych setów, do 15 punktów) reprezentacja SP 19 okazała się lepsza od SP 15 wygrywając 2:0. Zacięta walka toczyła się w obu setach. Pierwszy zakończył się wygraną na przewagi 18:16, w drugim także triumfowała ekipa SP 19 zwyciężając 15:13. Równie ciekawy był drugi półfinał w którym naprzeciw siebie stanęły zespoły IKS Atak II oraz SP 6 Salwator. Pierwsza partia to zażarta walka z obu stron, w której minimalnie lepsi okazali się siatkarze SP 6 wygrywając 23:21. W drugim secie Salwator już nieco łatwiej ograł rywali 15:12, dzięki czemu awansował do finału.

W pojedynkach o poszczególne miejsca emocji także nie zabrakło. W walce o brązowe medale lepsi okazali się siatkarze IKS Atak zwyciężając w obu partiach 15:12 i 18:16. Natomiast w finale do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy sety. Pierwszy na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy SP 6 Salwator wygrywając 15:12. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem, tyle że tym razem ze zwycięstwa cieszyli się młodzi zawodnicy SP 19. O losach meczu zadecydował trzeci set, który lepiej kondycyjnie i psychicznie wytrzymali siatkarze SP 6. Wygrana 15:11 dała im zwycięstwo w całym turnieju.

Wszystkie drużyny otrzymały słodkie upominki ufundowane przez organizatorów. Dodatkowo trzy najlepsze drużyny otrzymały medale oraz dyplomy, drobne upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Sztumie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół ZAWADA, a także zaproszenia na pizzę ufundowane przez Pizzerię KAKTUS. Dziękujemy sędziom za pomoc w organizacji turnieju oraz wszystkim rodzicom i kibicom za doping.

Skład trzech najlepszych drużyn:
1. SP 6 Salwator Elbląg I (Piotr Oziemkiewicz, Szymon Kijewski)
2. SP 19 Elbląg I (Igor Decyk, Adrian Gąsiorowski)
3. IKS ATAK Elbląg II (Kacper Kozubowski, Aleksander Banach).

Więcej informacji o turnieju, szczegółowe wyniki oraz komunikat końcowy można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu.