Olimpia Elbląg wygrała z ŁKS w Łomży 4:2

2014-09-27 17:56:12(ost. akt: 2014-09-28 16:04:11)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg wygrali w sobotę (27.09) na wyjeździe z ŁKS Łomża 4:2 (2:1). Bramki dla żółto-biało-niebieskich strzelali: Anton Kołosow (39 i 56), Radosław Stępień (43) i Jakub Bojas (84). Gospodarze od 37. min grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Rafał Maćkowski.
Olimpia nadal nie przegrała na wyjeździe, chociaż sobotni mecz w Łomży rozpoczął się pomyślnie dla rywala. ŁKS prowadził od 20 minuty. Po akcji prawą stroną boiska i dośrodkowaniu wzdłuż bramki Rafał Maćkowski uprzedził Krzysztofa Iwanowskiego i z pola bramkowego umieścił piłkę w siatce. Zdobywca gola długo w tym meczu nie pograł. W 37. min został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Iwanowskim. Olimpia szybko wykorzystała to, że grała z przewagą jednego zawodnika. W 39. min Radosław Stępień zagrał do Antona Kołosowa, a ten lobując głową bramkarza gospodarzy doprowadził do wyrównania.

Jeszcze przed przerwą żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie, kiedy to po strzale Kołosowa bramkarz miejscowych zbyt krótko sparował piłkę przed siebie i Stępień z kilku metrów dopełnił formalności.

W drugiej połowie meczu nadal atakowali elblążanie i na efekty długo nie trzeba było czekać. Na 3:1 podwyższył Kołosow, który w polu karnym wykorzystał podanie od Damiana Szuprytowskiego. Od tego momentu elblążanie posiadali wyraźną przewagę. Efektem tego był czwarty gol zdobyty przez Jakuba Bojasa, który z bliska skierował piłkę do pustej bramki. W końcówce meczu miejscowi wyprowadzili kontrę i nie bez winy elbląskich obrońców zdobyli drugą bramkę. JK