Piotrkowianin lepszy od elbląskich Meblarzy

2014-09-28 19:55:00(ost. akt: 2014-09-28 20:04:15)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zespół Mebli Wójcik Elbląg musi jeszcze poczekać na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na wyjeździe.
Elblążanie tym razem zmierzyli się ze spadkowiczem z superligi, który ponownie zgłasza aspiracje do awansu. Początek meczu był bardzo wyrównany. Po 5 min gry miejscowi wygrywali 4:3 a bramki dla Meblarzy zdobyli: Damian Malandy, Damian Spychalski oraz Piotr Adamiak (Gwardia Opole), którego to był pierwszy występ w drużynie elbląskiej. Goście nie dawali za wygraną i już po kwadransie był remis 9:9 a w 22 min po golu Oskara Serpiny 11:11. Jednak końcówka pierwszej odsłony spotkania należała do Piotrkowianina, który na cztery min przed przerwą odjechał na trzy bramki (14:11). Tę 3-bramkową przewagę utrzymywał do ostatniej minuty, ale po golu Grzegorza Dorsza elblążanie zmniejszyli różnicę porażki.

W drugiej połowie drużyna elbląska zaliczyła przestój, no i w 44 min zrobiło się 27:21 i było to największe prowadzenie miejscowych w tym pojedynku. Od tej pory trwała wymiana ciosów bramka za bramkę, piotrkowianie nie wypuścili już szansy na zdobycie dwóch punktów i zwycięstwo dowieźli do końca.
— Z przebiegu gry na tak wysoką porażkę nie zasłużyliśmy - stwierdza kierownik elbląskiej drużyny Łukasz Kuliński. - O takim rezultacie zadecydowały nasze błędy indywidualne w ataku a także i po części skuteczność - posumował.

Kolejnym rywalem Meblarzy będzie w w sobotę 4 października w Elblągu o godz. 18. Warszawianka Warszawa.