Olimpia Elbląg - Jagiellonia II 4:1

2014-10-04 16:35:22(ost. akt: 2014-10-05 13:09:48)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Piłkarze elbląskiej Olimpii bez problemów pokonali w sobotę na Agrykola rezerwy białostockiej Jagielloni. Przez cały mecz dominowali na boisku, rywale tylko sporadycznie potrafili zagrozić ich bramce.

Piłkarze Olimpii od początku spotkania postawili na grę ofensywną, uzyskali przewagę, ale przez pierwsze 20 minut nic z tego nie wynikało. Goście w tym czasie w porę rozbijali ataki przed swoim polem karnym. Żólto-biało-niebiescy pierwszego gola zdobyli w 21. min, a bramkarza Jagiellonii II pokonał strzałem z 18 metrów Kamil Kuczkowski. Zaledwie dziewięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu Radosława Stępnia, Anton Kołosow głową skierował piłkę do siatki.

Po przerwie inicjatywę przejęli goście i już w 54. min Damian Kędzior zdobył kontaktowego gola. Kwadrans później, po jednej z kontr, Paweł Kowalczyk obsłużył Kuczkowskiego, a ten głową z pola karnego zdobył kolejną bramkę dla Olimpii. Do końca meczu gospodarze już na wiele nie pozwolili rywalowi, a atakując bez przerwy sami jeszcze podwyższyli wynik po bardzo ładnej akcji wracających do gry po dłuższej przerwie Daniela Barana i Kamila Piotrowskiego. JK

Źródło: Dziennik Elbląski