Siatkarki Orła odnalazły formę. Jest kolejne zwycięstwo

2014-10-28 16:30:00(ost. akt: 2014-10-28 16:31:47)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Na szóste miejsce w tabeli awansowały siatkarki II-ligowego E.Leclerc Orzeł Elbląg po sobotnim zwycięstwie nad Libero Starogard Gdański 3:0.

Drużyna ze Starogardu Gdańskiego w ubiegłym roku zdobyła tytuł mistrza Polski kadetek. W tym roku dołączyła do grona II-ligowców. Z kolei siatkarki E.Leclerc Orzeł Elbląg, po słabszym początku ligi, radzą sobie coraz lepiej, czego dowodem jest zwycięstwo nad Libero za trzy punkty.

Sobotnie spotkanie w Elblągu rozpoczęło się jednak po myśli beniaminka, który w pierwszym secie przez długi czas prowadził, ostatni raz 20:19. W ostatnich akcjach tej partii większa dyscyplina w grze gospodyń sprawiła, że to one wygrały 25:21. Zacięta walka w drugim secie trwała do stanu 17:17, a wcześniej było nawet 15:11 dla Libero. Po doprowadzeniu do wyrównania elblążanki poszły za ciosem. Dobrze rozpoczęły także trzecią partię, wychodząc na prowadzenie 14:7. Wówczas trener Orła Andrzej Jewniewicz wpuścił na boisko rezerwowe, które kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

— To efekt dobrej gry blokiem i odbiorze zagrywki, a do tego szybkim atakiem ze skrzydeł — stwierdził po meczu elbląski szkoleniowiec. — Zagraliśmy słabiej niż ostatnio w Policach (Orzeł wygrał 3:0 - red). Dziewczęta były mocno spięte. Jestem zadowolony z gry w obronie i bloku. Słabiej zagraliśmy w przyjęciu, musimy także popracować nad zagrywką. JK

Pozostałe wyniki: APS Rumia — SMS Police 3:2, Energetyk Poznań — Orzeł Malbork 3:1, Atom Trefl II Sopot — Chemik Police 3:1, Wzgórze Murowana Goślina — Czarni Słupsk 3:0.